Вертикален ЦПУ

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. е се стремиме кон производителот, снабдувачот и извозник на најдобар највисок квалитет во Вертикален ЦПУ и гаранција ние ќе направиме се што е можно да се задоволат потребите на нашите клиенти во Taiwan. Кога се споредуваат нашите производи на било кој конкурент, ќе видите значајна разлика во квалитетот. Нашата огромен избор на состојки и производи ви дава шанса да ги собереш цена точка за секој буџет. Ние искрено добредојде истрага од целиот свет и да се создаде неограничени можности за бизнис за секоја друга.
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

Вертикален ЦПУ

и најдобра услуга. Вие сте исто така добредојдени да се вклучат сите коментари на поддршка во исто време.
 • Вертикален ЦПУ - VL-1000
Вертикален ЦПУ
модел - VL-1000
ЦПУ вертикална машина
Новата генерација на VMC обезбедува висока точност и сигурни перформанси,извонредната способност за сечење да се сретне со повеќето клиенти од материјал како алуминиум,железо,купер и стврднат материјал.

Функција:
 • Машината е опремена со висока-капацитет линеарни шини.
 • Структурата на лиење со висока ригидност може да ги подобри перформансите на обработката и работниот век на машината.
 • X/Y/Оската Z усвојува пред-компресирана голема-завртка со дијаметар.
 • Има брз и стабилен механизам за автоматска промена на алатката и висок-ефикасно вретено.

Спецификација:
 1. Големина на табелата(LxW):1100х510 мм
 2. Т.-слотови(CDxWxNo):100x18mmx5T
 3. Макс.оптоварување на масата:800 кг
 4. X/Y/Патување со оската Z:1000/510/610 мм
 5. Вретено нос на површината на масата:75-685 мм
 6. X/Y/Завртки за топка Z: &Ослаш;40x12 мм
 7. Заострување на вретеното:БТ-40
 8. Брзина на вретеното-Преносливост:8,000 вртежи во минута
 9. Брзи стапки на траверзија(X/Y/З):24/24/24 м/мин
 10. Диск-тип&капацитет за складирање алатки:Без раце/16Т
 11. Водичи:Линеарна
 12. Мотор на вретено:15/18.5 kw
 13. Серво мотор(X/Y/З):3/3/4 kw
 14. X/Y/Z оска:35/35/35 мм
 15. Водечки блок по оска:4 ЕЕЗ
 16. Тежина на машината:5300 кг

Стандардни додатоци:
 1. Кутија со алатки
 2. Лизгачки штитник за шини
 3. Уред за дување вретено
 4. Предупредувачка светлина
 5. 8,000rpm појас погонски вретено
 6. Систем за автоматско подмачкување
 7. Работна светилка
 8. Уред за ладење на вретеното масло
 9. Подлошки за подлоги и завртки за прилагодување
 10. Целосен капак од лим
 11. Систем за ладење
 12. АТЦ без раце
 13. Завртка-тип транспортер за чипови

Пакување&засилувач;Испорака
Водечко време:Околу 3 месеци по примениот аванс
Гаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
VL-1000
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Вертикален ЦПУ ->, треба да знаете за највисок квалитет на Вертикален ЦПУ производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
VL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ вертикална машинаФункција: Структурата се анализира со CATIA CAM и FEA(Анализа на конечни елементи). Процесот обезбедува висока геометриска точност и површина за сечење. Силна структура за проширување на ригидноста,машински перформанси и долг работен век на машината. Спецификација: Големина на табелата(LxW):860х450 мм Т.-слотови(CDxWxNo):100x18mmx3T Макс.оптоварување на масата:500 кг X/Y/Патување со оската Z:800/450/480 мм Вретено нос на површината на масата:100-580 мм X/Y/Завртки за топка Z: &Ослаш;32x12 мм Заострување на вретеното:БТ-40 Брзина на вретеното-Преносливост:8,000 вртежи во минута Брзи стапки на траверзија(X/Y/З):24/24/24 м/мин Диск-тип&капацитет за складирање алатки:Без раце/16Т Водичи:Линеарна Мотор на вретено:7.5/11 kw Серво мотор(X/Y/З):1.6/3/4 kw X/Y/Z оска:30/30/30 мм Водечки блок по оска:4 ЕЕЗ Тежина на машината:4000 кг Стандардни додатоци: Кутија со алатки Лизгачки штитник за шини Уред за дување вретено Предупредувачка светлина 8,000rpm појас погонски вретено Систем за автоматско подмачкување Работна светилка Уред за ладење на вретеното масло Подлошки за подлоги и завртки за прилагодување Целосен капак од лим Систем за ладење АТЦ без раце Завртка-тип транспортер за чипови Пакување&засилувач;ИспоракаВодечко време:Околу 3 месеци по примениот авансГаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.Трговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Вертикален ЦПУ ->, треба да знаете за највисок квалитет на Вертикален ЦПУ производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
VB-1000
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ вертикална машинаФункција: Основата е опремена со четири лизгачки шини на оската Y. Трите-лизгачките шини на оската се поставени со Turcite-Б носете чинии. Усвојувајте високо-квалитетни лежишта и завртки за топчиња,се совпаѓа со пред-компресија и пред-напнатост,за да се обезбеди оптимизирана конфигурација на аксијалната и радијалната сила за да се обезбеди висока прецизност. Спецификација: Големина на табелата(LxW):1200х510 мм Т.-слотови(CDxWxNo):100x18mmx5T Макс.Вчитај маса:800 кг X/Y/Z Axis Travel:100x610x610 мм Вретено конус:БТ-40 Брзина на вретеното:8000 вртежи во минута(Погонски појас) Вретено мотор:15/18.5 kw Диск-тип&Капацитет за складирање алатки:Без раце/16Т Водичи:Тешка железница Тежина на машината:7100 кг Стандардни додатоци: Лизгачки штитник за шини Подлошки за подлоги и завртки за прилагодување Предупредувачка светлина Завртка за чип Завртка транспортер Работна светилка Систем за автоматско подмачкување Целосен капак од лим Систем за ладење Пакување&засилувач;ИспоракаВодечко време:Околу 3 месеци по примениот авансГаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.Трговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Вертикален ЦПУ ->, треба да знаете за највисок квалитет на Вертикален ЦПУ производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
VB-1400
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ вертикална машинаСпецификација: Големина на табелата(LxW):1500x650 мм Т.-слотови(CDxWxNo):100x18mmx6T Макс.Вчитај маса:1600 кг X/Y/Z Axis Travel:1400х760х700 мм Вретено конус:БТ-50 Брзина на вретеното:8000 вртежи во минута(Погонски појас) Вретено мотор:15/18.5 kw Диск-тип&Капацитет за складирање алатки:Без раце/20Т Водичи:Тешка железница Тежина на машината:11000 кг Стандардни додатоци: Кутија со алатки Капак на водич Блокови за израмнување&засилувач;завртки Предупредувачка ламба(3 боја) Завртка транспортер АТЦ од типот без раце Светло за работа Сечење на експлозија на воздух Систем за ладење на вретеното Ограда за чипови Автоматски систем за подмачкување Вретено од типот појас 8000 вртежи во минута Систем за течноста за ладење Подвижно електронско рачно тркало Механички електрични&засилувач;прирачник за работа Пакување&засилувач;ИспоракаВодечко време:Околу 3 месеци по примениот авансГаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.Трговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет