Примарен алуминиумски ингот

Ние сме професионални Примарен алуминиумски ингот производителот, набавувачот и извозник, со повеќе од години на долгогодишно искуство, во фабриката во Taiwan Ние се фокусира на овој производ може да се изменуваат во согласност со клиент побарувачка. Било која количина е добредојдена. Со агресивна внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот, со најдобра цена и услуга.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Примарен алуминиумски ингот

или би сакале да клиент цел, Ве молиме слободно да ни договор, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.
 • Примарен алуминиумски ингот - Al-AC2B
Примарен алуминиумски ингот
модел - Al-AC2B
Алуминиумска ингот AC2B
Функција:
 1. Ниска густина.
 2. Висока пластичност
 3. Прекрасен изглед.
 4. Висока јачина
 5. Извонредна топлинска и електрична спроводливост
 6. Целосно се рециклира
 7. Добар квалитет.
 8. Конкурентни цени.
 9. Брза испорака.
 10. Произведено во Тајван

Опис на производот:
 1. Изглед:сребрено бело
 2. Тежина:6-7 кг по парче
 3. Чистота:97-99%
 4. Месечна количина на снабдување:1000 МТ
 5. MOQ:20 тони

Хемиски состав(може да се прилагоди): %,за детални информации,ве молиме контактирајте не.
Си Фе Mg Г -дин Zn
6.12-6.16 0.320-0.328 0.363-0.373 0.0739 0.180
Ти Cu Цр Ни Sn
0.125-0.128 2.46-2.48 0.0492 0.0152 0.0060

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 15-20 работни дена откако доби 100%плаќање
Трговски термин:Пр-работа,ФОБ,CIF или други
Пратка:Морски пат
Пристаниште:Каосиунг
Плаќање:100%Т./Т по приемот на нарачката.
Пакет:дрвена палета или како ваше барање
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Al-AC2B
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Примарен алуминиумски ингот, треба да знаете за највисок квалитет на Примарен алуминиумски ингот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Al-ADC12
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумска инготна ADC12Инготите од леана алуминиумска легура имаат карактеристики на ниска точка на топење,голем топлински капацитет,и добра способност за леење.Во последниве години,да ги задоволи потребите за изградба на пристаниште анти-проекти за корозија,анти-Корозивните алуминиумски анодни инготи станаа специјални материјали за анти-проекти за корозија.Покрај тоа,инготи од легура на алуминиум се исто така широко користени во леење на други механички калапи и делови;опремата за спортови за одмор постепено се трансформира од челични леаноци и пластика во лесни и убави легури на алуминиум под побарувачка на лесна и заштита на животната средина. Произведено во Тајван Опис на производот: Изглед:сребрено бело Тежина:6-7 кг по парче Чистота:98-99.7% Месечна количина на снабдување:1000 МТ MOQ:20 тони Хемиски состав(може да се прилагоди): %,за детални информации,ве молиме контактирајте не. Си Фе Mg Г -дин Zn 9.5-12.5 1.1 макс. 0.6 макс. 0.5 макс. 1.4 макс. Ни Sn Пб Ти Ал 0.5 макс. 0.4 макс. 0.1 макс. 0.2 макс. Рем. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена откако доби 100%плаќањеТрговски термин:Пр-работа,ФОБ,CIF или другиПратка:Морски патПристаниште:КаосиунгПлаќање:100%Т./Т по приемот на нарачката.Пакет:дрвена палета или како ваше барање
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Примарен алуминиумски ингот, треба да знаете за највисок квалитет на Примарен алуминиумски ингот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Al-HD4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумска ингот HD4Специфичната тежина на инготите од легура на алуминиум е само 2.6~2.7,која не е само мала по тежина и одлична по отпорност на корозија,но исто така широко се користи во автомобили и мотоцикли,индустриски машини,пневматски алатки,прецизна машинерија,компјутерска комуникациска опрема и дневни потреби. . .Средните инготи од легура на алуминиум се направени со употреба на фрлени алуминиумски производи,рециклирање или додавање примарен алуминиум според меѓународните стандарди или посебните барања,додавање разни легури со различни спецификации и барања.Целта на додавање разни легури е да се подобри чистотата на чистиот алуминиум.Недостаток на хемика и физика за лиење,ресурсите стануваат оскудни во светот,а алуминиумот лесно се обновува.Затоа,употребата на секундарни инготи од легура на алуминиум не само што заштедува енергија, туку и формира добар синџир за рециклирање на ресурсите,што е еколошки и економичен избор. Произведено во Тајван Опис на производот: Изглед:сребрено бело Тежина:6-7 кг по парче Чистота:98-99.7% Месечна количина на снабдување:1000 МТ MOQ:20 тони Хемиски состав(може да се прилагоди): %,за детални информации,ве молиме контактирајте не. Си Фе Mg Г -дин 0.954-0.963 0.624-0.638 4.89-4.98 0.579-0.584 Ти Cu Zn Ал 0.186 макс. 0.0749 0.192 макс. 92.4-92.6 Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена откако доби 100%плаќањеТрговски термин:Пр-работа,ФОБ,CIF или другиПратка:Морски патПристаниште:КаосиунгПлаќање:100%Т./Т по приемот на нарачката.Пакет:дрвена палета или како ваше барање
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Примарен алуминиумски ингот, треба да знаете за највисок квалитет на Примарен алуминиумски ингот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Al-ADC6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумска инготна ADC6Функција: Висока содржина на алуминиум Висока еластичност Полесна тежина Готовиот производ после умирање-кастинг може да се примени на помали делови(на пример:делови за велосипед)и високо-производи за еластичност. Конкурентна цена Произведено во Тајван Опис на производот: Изглед:сребрено бело Тежина:6-7 кг по парче Чистота:98-99.7% Месечна количина на снабдување:1000 МТ MOQ:20 тони Хемиски состав(може да се прилагоди): %,за детални информации,ве молиме контактирајте не. Си Фе Mg Г -дин 0.301-0.427 0.288-0.293 2.93-3.28 0.514-0.516 Ти Cu Zn Цр 0.0117-0.0136 0.0209-0.0305 0.0188-0.0238 0.0293-0.132 Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена откако доби 100%плаќањеТрговски термин:Пр-работа,ФОБ,CIF или другиПратка:Морски патПристаниште:КаосиунгПлаќање:100%Т./Т по приемот на нарачката.Пакет:дрвена палета или како ваше барање