Мини заварувач за накит

Ние сме целосно интегрирана Taiwan производител и извозник, добавувачот Мини заварувач за накит. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Во меѓувреме, ние исто така, сакаат да придонесат за популаризација на модерен

Мини заварувач за накит

со нашите совршен производ функции, човечки дизајн, напредни технологии и научни управување. Ние со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас.
 • Мини заварувач за накит - OPT-JW100
Мини заварувач за накит
модел - OPT-JW100
Мала машина за заварување со накит за накит
Функција:
 • Зона погодена од топлина е мала,големината на местото за заварување може да се прилагоди,местото за заварување е рамно и убаво,и нема потреба од прекумерна објава-третман на заварување.
 • Брза брзина на заварување,висок квалитет,не-загадувачки споеви за лемење,прецизно позиционирање,нема повреда на околните накит при заварување.
 • Компактен,елегантен,корисник-пријателски дизајниран,ергономски,долго-мандатната работа не е замор.
 • Дисплејот користи 7 инчен ЛЕД екран,со кинески,Англиски,Руски,Шпански и други јазици,со уред за заштита од дување
 • CCD системот за мониторинг може да се инсталира врз основа на 10X микроскоп.
 • Со 24 часа континуирана работна способност,ниска потрошувачка на енергија.
 • Може да обезбеди кориснички персонализирани услуги.

Спецификација:
 1. Ласерска моќ:60W
 2. Ласерски тип:ЈАГ
 3. Ласерска бранова должина:1064nm
 4. Енергија:40J
 5. Ширина на пулсот:0.1-10ms
 6. Фреквенција:0-20Hz
 7. Тежина на машината:28.6 кг
 8. Опсег на прилагодување на големината на точката:0.1-3 мм
 9. Номинална моќност:2kw
 10. Потребна моќност:AC200&плусмн;5%/50Hz
 11. Систем за ладење:Чилер за вода
 12. Димензија на машината:510 x 290 x 280мм

Апликација:
Применливи материјали:златни,сребро,платина,нерѓосувачки челик,титаниум,и други метали и нивни легури.Широко се користи во златен и сребрен накит,прстени,приврзоци,нараквици,ѓердани,дупки,лемење на самото место за заварување,поправка на шевовите и заварување на делови од канџи на мозаичните делови,итн.,исто така може да се примени на вештачки заби песок и мали прецизни делови(како:наследно коло на олово,часовник пролет,кинескоп,склопување електронски пиштоли,итн.)

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 60 работни дена по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF или други
Пратка:Морска пратка
Плаќање:60%Т./Т авансно плаќање;40%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
OPT-JW100
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мини заварувач за накит, треба да знаете за највисок квалитет на Мини заварувач за накит производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
YW150LMM
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за обележување со ласерски влакнаФункција: Ласерот со влакна е подложен на зголемена осцилација во брановите на влакната,со мала загуба и добра стабилност.Не е засегната од надворешна прашина и механичка лабавост,а излезниот ласерски зрак е стабилен. Ниско одржување,висока стапка на фотоелектрична конверзија,ниска потрошувачка на енергија,ниска цена на употреба. Целата машина е мала по големина,лесно се движи,погоден за широк спектар на распоред и флексибилно ласерско обележување на производи со влакна. Спецификација: Опсег на обележување:150мм x 150мм Макс.жица Брзина:8000мм/с Мин ширина на линија:0.01~0.2 мм Напојување:AC220v/60Hz Работна околина:Температура 0~35̊В,Влажност:10~90% Систем за ладење:Тип на воздух Големина на машината:94 x 79 x 155 см Поддршка за формати на датотеки:БМП,АИ,ЦДР,PLT,DX,JPG,PGN Апликации:Може да се користи на метал или не-метални предмети.Пр:USB,СД картичка,ИЦ,Нафора,Категории на копчиња,Нерѓосувачки челик,Алуминиум,Бакар,Цинк легура,футрола за мобилен телефон,Медицинска Опрема,и други материјали итн. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мини заварувач за накит, треба да знаете за највисок квалитет на Мини заварувач за накит производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OPT-ET 1530
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Мал бизнис Ласерска машина за сечењеФункција: Креветот е направен од високо-јаглероден јаглероден структурен челик и анти-горење дизајн на графит плоча гарантира дека креветот не е под влијание на висока температура. Гредата е поделена,лесно се расклопуваат и транспортираат,вештачко стареење и третман со раствори. Заварување со дебели плочи на задниот кревет,сплит структура на склопување Практичен транспорт и обработка,ексцентрична структура за подигнување на тркала,подобрување на стабилноста на сечењето. Оригинален ласер увезен од Германија,изградена-во двојно ладење со вода,добра дисипација на топлина,Водна шина THK со висока прецизност и низок шум. Спецификација: Должина на пулсот:1500мм x 3000 Брзина на празен д:800м/мин Брзина на сечење:40м/мин Макс.Забрзување:0.8G Постојат и други спецификации за должина на пулсот,ве молиме контактирајте не. Апликации:Се користи за сечење метали со различна моќност на ласерот,вклучувајќи челик,алуминиум,титаниум,легури,месинг,бакар,железо. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 2-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIF или другиПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мини заварувач за накит, треба да знаете за највисок квалитет на Мини заварувач за накит производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OPT-RW1000
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ласерска машина за заварувањеФункција: Машината усвојува киловат со висока моќност на ласерски извор со висококвалитетен ласерски зрак,стабилните перформанси го ослободуваат одржувањето.Целосно затворен дизајн може да обезбеди запечатливост и стабилност на ласерскиот извор. Специјална глава за обработка на ласер опремена со системи за заштита од коаксијален и страничен вратило поврзани со ласерот,структура на млазницата заштитена со азот дизајнирана да ги задоволи потребите за заварување на место и заварување на типични делови. Ние користиме коаксијален систем за следење на CCD.Мониторот е монтиран на операторот’табела за следење на усогласувањето на заварувањето и квалитетот на заварување на работното парче. Може да биде опремен со прилагоден мулти-стилски заварувачки тела за да се постигне запечатено заварување или заварување на самото место;исто така може да бидат опремени со автоматска производна линија за да се постигне автоматско производство. Опремени со роботи,висока прецизност,висока ефикасност,висока флексибилност,одличен квалитет на заварување. Интелигентен систем за контрола,отворен систем за контрола,брзо и лесно. Увезен манипулатор,најголемата должина на раката е 2100мм,може да биде шест-поврзување на оската,може да го заврши проектот заварување во кој било простор,патека и агол.На пример,точка,права линија,круг,квадрат,друга рамна графика и просторно тродимензионално заварување на траекторијата;опционална функција за заварување со две станици. Спецификација: Ласерска моќ:1000W Манипулатор:ABB Глава за заварување:Глава за заварување со воблери Ласерски медиум:Влакна Механичка оска:Шестмина-поврзување на оската Макс.Должина на раката:1378 мм Ласерски извор:Рајкус/MAX/IPG Поддршка за формати на датотеки:БМП,АИ,ЦДР,PLT,DX,JPG,PGN Постојат и други спецификации за должина на пулсот,ве молиме контактирајте не. Апликации:Бидете широко користени во прецизни компоненти за заварување како:моќна батерија,кутија за батерии,хардверска монтажа,прибор за кујна и додаток за бања,воено производство,инструменти и апарати,мотор,ИТ компоненти за мобилен телефон,силиконски лист,лим дел,Авто делови,ласерско обложување,медицински инструменти итн. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 2-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIF или другиПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мини заварувач за накит, треба да знаете за највисок квалитет на Мини заварувач за накит производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OPT-MW400
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ласерска машина за заварување на мувлаФункција: Усвојување на Германија увезува метална празнина,отпорност на корозија,отпорност на висока температура.Lifetimeивотниот век на шуплината е 8-10 години,etimeивотниот век на ксенонската ламба е повеќе од 8 милиони пати. Го користи светот’најнапредниот систем за автоматско засенчување за да се елиминира иритацијата на очите за време на работното време. Екранот усвојува 7 инчен LED екран,што може да ја реализира бесплатната конверзија на англиски и кинески јазик,и може да се поврзе со меѓународниот пазар,Може да се инсталира CCD систем за следење. Спецификација: Ласерска моќ:400W Длабочина на заварување:0.1-3 мм Ласерска бранова должина:1064nm Енергија:140J Ширина на импулсниот пулс:0.1-20 мин Фреквенција на ласерско заварување:0-100Hz Потрошен:КСЕНОНСКА СВЕТЛИНА/ФИЛТЕРЕН ЕЛЕМЕНТ Систем за ладење:1.Вода за ладење од 5P до 3P Номинална моќност:14 kw Потребна моќност:220V&плусмн;10%50/60Hz 380V&плусмн;10%50/60Hz Гаранција:15 месеци Продолжете со работното време:16 часа ※Постојат и други спецификации итн.,ве молиме контактирајте не. ※ Апликации:Широко се користи во матрица-калапи за лиење,пластични калапи,калапи од алуминиум берилиум бакар,мали и средни-калапи со големина,екстра големи калапи,песочни дупки,пукнатини,агол на трошење и ивица на абење,запечатување на рабовите и други помали делови од поправката.Применливите основни материјали вклучуваат:разновиден челик,нерѓосувачки челик,берилиум бакар,благороден метал,исклучително тврд материјал,синџир,накит,електронски компоненти,сензори,прецизна машинерија,комуникација,конектори,линии на податоци,занаети,итн. Пакување&ИспоракаВодечко време:Процена 3-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мини заварувач за накит, треба да знаете за највисок квалитет на Мини заварувач за накит производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OPT-T220
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за сечење ласерски цевкиФункција: Стабилноста и сигурноста на оптичкиот систем и системот за контрола. Повисок квалитет и ефикасност на сечење,брзина на сечење до 80м/мин,убав изглед,убаво сечило. Германско високо-перформансите се намалуваат,запчаници и лавици.Јапонски водилни шини и сите завртки. Спецификација: Ласерска моќ: &ле;2000W Должина на сечење:3М/6М Опсег на стегање: &Ослаш;10-&Ослаш;350 Одг-точност на позиционирање: &плусмн;0.03мм Точност на аксијално позиционирање: &плусмн;0.05мм/м Постојат и други спецификации итн.,ве молиме контактирајте не. Апликации:Погоден за сечење метални цевки,правоаголни цевки,деформирани цевки,итн.,со голема брзина и висок квалитет. Пакување&ИспоракаВодечко време:Процена 3-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мини заварувач за накит, треба да знаете за највисок квалитет на Мини заварувач за накит производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Fiber-optic-laser
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за обележување со влакна со ласер со заштитна обвивкаФункција: Повеќе-Моќ Ласерски извор на светлина,може да се користи во многу индустрии. Брза брзина,висока ефикасност,стабилна излезна моќност,висока сигурност. Долг животен век,одржување-бесплатно во рок од 100,000 часа,може да работи во рок од 24 часа,подобри услови за работа. Мала големина,лесен за носење,заштеда на производствен простор. Спецификација: Ласерска моќ:20W/30W/50W/100W Работна област:100х100мм/200х200мм/300х300мм Брзина на обележување:7000мм/с Работен напон:110V/220V/50-60Hz Вид на ладење:воздушно ладење Апликација:3C индустрија,автомобилската индустрија,Медицинска Опрема,електронски компоненти,ИТ индустрија,хардверска индустрија,прецизни инструменти,ракотворби,електрични апарати за висок и низок напон итн.,погоден за дрво,челик,пластични материјали итн. Пакување&ИспоракаВодечко време:Проценето 3-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:60%Т./Т авансно плаќање;40%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мини заварувач за накит, треба да знаете за највисок квалитет на Мини заварувач за накит производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OPT-C6060
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за сечење злато со ласерФункција: Ласерската точка е помала,ефикасноста на работата е повисока,а квалитетот е поголем. Брзината на сечење е 2-3 пати со иста моќност машина за ласерско сечење CO2. Користење на светот’врвен увезен ласер со влакна,стабилни перформанси,клучните компоненти може да достигнат 100,000 часа. Спецификација: Ласерска моќ:2000W Должина на пулсот:600х600мм Максимална брзина на трчање:80м/мин Ласерска бранова должина:1064nm Работен напон:380V/50Hz Постојат и други спецификации итн.,ве молиме контактирајте не. Апликации:Оваа машина за ласерско сечење може да сече злато,накит,месинг,нерѓосувачки челик и други материјали.Цената на златната ласерска машина за сечење е многу популарна меѓу златарите. Пакување&ИспоракаВодечко време:Процена 3-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIF или другиПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет