Чистач на железо

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Чистач на железо, Кои се направени од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Во текот на процесот на производство, нашите стручни тимови проверува квалитетот на производите на тој начин ние обезбеди супериорни производи на нашите клиенти. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Нашите главни

Чистач на железо

е многу популарна во светот. Обид на услугата целите на договор почитуваат и доверба, ние искрено добредојде деловни луѓе и пријатели дома и во странство за да се воспостави долгорочна и понудената соработка односи.
  • Чистач на железо - PACA-106
Чистач на железо
модел - PACA-106
Полирање агент за чистење на железо
Овој производ е погоден за хемиско полирање на обичен челик,јаглероден челик и јаглероден челик.Полираната челична површина делува како огледало.Широко се користи за пред-позлата и може значително да ја подобри осветленоста на производот.

Опис на производот:
  1. Тип:течност
  2. Стандард за одделение:Индустриско одделение
  3. Изглед:безбојна транспарентна течност
  4. pH вредност:8-9.5
  5. Користете температура:
  6. Спецификација:Може да се прилагоди

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 20 работни дена по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Тапан со палета
MOQ:600 кг
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
PACA-106
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Чистач на железо ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на железо производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PACA-104A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Агент за чистење металиЧистачот за средство за полирање ќе прилагоди различни формули за суровини за различни материјали.Силна способност за полирање и чистење,кратко време на обработка и силна стабилност. Апликација:Хемикалии за чистење за чистење,расипување и полирање на делови од мувла. Опис на производот: Тип:течност Стандард за одделение:Индустриско одделение Изглед:безбојна транспарентна течност pH вредност:6-8(10%решение) Спецификација:Може да се прилагоди Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 20 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Тапан со палетаMOQ:600 кг
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Чистач на железо ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на железо производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PACA-105
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Полирање Агент за чистење за алуминиумОвој производ е погоден за отстранување и полирање на производи од алуминиум.Направете производот да има посветла и подетална површина за да ја подобри текстурата на производот.И може брзо и темелно да ги отстрани дамките од масло,филм за одмастување и оксид.Исчистеното алуминиумско работно парче се чисти со мелење,без оштетување на работното парче. Опис на производот: Тип:течност Стандард за одделение:Индустриско одделение Изглед:безбојна транспарентна течност pH вредност:9-11 Спецификација:Може да се прилагоди Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 20 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Тапан со палетаMOQ:600 кг
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Чистач на железо ->, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на железо производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
PACA-107
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Полирање Агент за чистење за бакар Се применува во разни метални бакар.Има функција на дебурирање,а исто така може брзо да го подобри сјајот за да постигне осветленост на огледалото. Може да работи на собна температура за да заштеди многу време за чистење. Трошоците за чистење се ниски и работна сила-зачувува. Опис на производот: Тип:течност Стандард за одделение:Индустриско одделение Изглед:безбојна транспарентна течност pH вредност:7 Користете температура:Собна температура Спецификација:Може да се прилагоди Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 20 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Тапан со палетаMOQ:600 кг