Ракав за исфрлање

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. е професионална производител и снабдувач на Ракав за исфрлање. Нашите производи и услуги се извезуваат до сите делови на светот пазари. На компанијата плаќа многу внимание на воведување и обука на талентирани вработени. Нашите R & D тим е способен за вршење на вашите посебни барања производ.
Искористување на нашите производствени капацитети, ви го претставуваме квалитативен спектар на

Ракав за исфрлање

кои се достапни на ефикасната цени. Ние нудиме прилагодување на нашата палета, како за на спецификации на нашите клиенти.
  • Ракав за исфрлање - TD6
Ракав за исфрлање
модел - TD6
Ејектор ракави за калапи за кастинг
Ракавот за исфрлување главно го решава проблемот дека внатрешната дупка вгнездена исфрлувач во претходната уметност е времето-конзумирање,пороѓај-интензивно,а дупката за исфрлање е лесна за носење.По одреден период на употреба,точноста на позиционирање е значително намалена и трошоците за замена се зголемуваат.Соодветноста на отворот за дупки не може да гарантира технички проблеми како што се барањата за концентричност на внатрешните и надворешните дупки.

Опис на производот:
  1. Тип:Ракав
  2. Материјал:SK2 SUJ-2
  3. Големина:Приспособено
  4. Цврстина на површината:1000-1200̊Третман со азот
  5. Процес:по внатрешниот процес,исечени со струг држејќи се за центри од 2 краја на ракавите→точни во внатрешните и надворешните центри без пристрасност→третман со азот по внатрешен и надворешен процес за да се направи цврстина на површините на двете со висока отпорност на мелење.

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 15-20 работни дена по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка или други
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
TD6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ракав за исфрлање, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
CHN9E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски калапи за лиењеЛеење на мувла е вообичаен процес во индустриското производство.Калапот за лиење од умирање е составен од машка и женска мувла,а растопениот материјал се вбризгува во шупливата празнина помеѓу машката мувла и женската мувла.Откако течноста се лади и се зацврстува,може да се формира дел со потполно иста форма и структура како и калапот. Калапите за лиење од умирање главно вклучуваат матрица-калапи за леење за матрица за топла комора-машини за лиење,хоризонтална студ-комората умира-машини за лиење,вертикална студ-комората умира-машини за лиење,умре-калапи за леење за целосна вертикална матрица-машини за лиење,не-умре од црн метал-кастинг,и умираат црн метал-калапи за лиење. Информации за производство: Материјал за производ:Метал Спецификација:Може да се прилагоди Шуплина:Слободен/Повеќекратно Облик:Може да биде дизајниран според вашите барања Пакување&ИспоракаВреме на водење на мувла:Примерок од Т1 околу 1 месец по одобрување на дизајнот на мувлаВреме на производство:Проценете 3 месеци според нарачката за набавкаТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:30%Т./Т авансно плаќање;50%Т./Т депозит;20%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ракав за исфрлање, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
TD2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Исфрлувач игла за калапи за кастингИглата за исфрлување се однесува на делот што го исфрла производот од калапот.Кога притисната шипка е исфрлена,може да се скрши или свитка поради компресија.За да се спречи овој вид феномен,шипката треба да има доволно цврстина на притисок и јачина на свиткување. Опис на производот: Материјал:Х-13 СКД-61 Големина:Стандардно/Приспособено Цврстина:HRC 38&плусмн;2̊ Цврстина на површината:HV 1000-1200̊Третман со азот ХИТАЧИ’челичен материјал од бренд увезен по квалитетот на прилагодување во Јапонија за да се обработува овде со внатрешна цврстина рамномерно и со подна површина со азотна обработка што прави висока отпорност на мелење на ентериерот. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Ракав за исфрлање, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
TD8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Водич Буш за калапи од кастингВодичката грмушка е додаток за мувла што се користи заедно со држачот, за да има водечка улога.Генерално се користи во калапи или некои машини за да се обезбеди точноста на движењето. Опис на производот: Материјал:SCM-21 СК2-3 Големина:Приспособено Обработено од ЦПУ Струг Калено од оган, потоа се лади за да се добие најдобра цврстина и висока отпорност на мелење Цврстина:HRC 58-60̊ Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска пратка или другиПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет