ЦПУ навалена ротациона маса

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. е фабрика директни снабдувач на ЦПУ навалена ротациона маса in Taiwan. Со постојан технологија back-up и добра услуга во по-продажба, компанијата порасна повеќе и повеќе во локалните камен бизнис. Следниве се делови од нашите производи, ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Контактирајте не сега!
Сите вработени во компанијата имаат сериозен работен став за да им овозможат на нашите клиенти најдобри ЦПУ навалена ротациона маса. Производите се доверливи, а технологијата го води светот. Ја освоивме благодарноста на купувачите од целиот свет и купивме голем број нарачки. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со купувачи од целиот свет.
 • ЦПУ навалена ротациона маса - GFA-320H
ЦПУ навалена ротациона маса
модел - GFA-320H
ЦПУ Компактна ротациона маса за навалување
Функција:
 • Дијаметар на работна маса&Ослаш;255, &Ослаш;320
 • Хидрауличната сопирачка опремена со радијални и аксијални лежишта.
 • Целосна длабочина на пренос пренесена со двоен погон на црви,што резултира со поголема ефикасност и пониски реакции.

Спецификација:
 1. Дијаметар на работна маса: &Ослаш;320 мм
 2. Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;180H7 mm
 3. Висина на масата(хоризонтална):355 мм
  Висина на центарот(вертикално):255 мм
 4. Ширина на Т-процеп:14H7 мм
 5. Ширина на блокот водич:18 мм
 6. Метод на стегање:Хидраулични
 7. Притисок за стегање:5 MPa
 8. Индексирање на точноста:15 сек. (Ротациона оска);50 сек. (Навалете ја оската)
 9. Повторливост:6 сек. (Ротациона оска);8 сек. (Навалете ја оската)
 10. Опсег на агол на навалување: -30~+120 степени.

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 2 месеци по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
GFA-320H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите ЦПУ навалена ротациона маса, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
GXA-170S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ротациона маса на ЦНЦФункција: Дијаметар на работна маса&Ослаш;125, &Ослаш;170, &Ослаш;210, &Ослаш;255 Ексклузивен патентиран двоен пневматски систем за сопирање со клип. Поголема брзина на ротација. Опремен со ролери со прецизна прецизност. Целосна длабочина на пренос пренесена со двоен погон на црви,што резултира со поголема ефикасност и пониски реакции. Спецификација: Дијаметар на работна маса: &Ослаш;170 мм Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;40H7 мм Висина на масата(хоризонтална):175 мм Висина на центарот(вертикално):135 ммШирина на Т-процеп:12H7 мм Ширина на блокот водич:14 мм Метод на стегање:Пневматски Притисок за стегање:0.55-0.7 MPa Големина на машината(LxWxH):104х99х68 см Н.В. (исклучен серво мотор):52 кг Г.В.:350 кг Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 1 месец по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите ЦПУ навалена ротациона маса, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
GXA-255H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ротациона маса на ЦНЦФункција: Дијаметар на работна маса&Ослаш;255, &Ослаш;320, &Ослаш;400 Големото вретено вдлабнување им овозможува на посложените делови за стегање и прицврстување. Ултра висока сила на стегање со систем за сопирање на барабан. Консолидирано вретено со радијално-Изградено аксијално лежиште-во. Целосна длабочина на пренос пренесена со двоен погон на црви,што резултира со поголема ефикасност и пониски реакции. Спецификација: Дијаметар на работна маса: &Ослаш;255 мм Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;140H7 mm Висина на масата(хоризонтална):210 ммВисина на центарот(вертикално):190 мм Ширина на Т-процеп:12H7 мм Ширина на блокот водич:18 мм Метод на стегање:Хидраулични Притисок за стегање:5 MPa Макс.брзина на масата:22.2 мин-1 Н.В. (исклучен серво мотор):114 кг Забелешка: Дозволен вртежен момент за сечење при брзина на маса од 1 мин-1. Стандардна инерција на вчитување е дозволена во максимална брзина на табелата.Контактирајте со нас за потребното прилагодување на брзината и други кога е потребна максимална инерција на вчитување. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 2 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите ЦПУ навалена ротациона маса, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
GX-P 210P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ротациона маса на ЦНЦФункција: Дијаметар на работна маса&Ослаш;170, &Ослаш;210, &Ослаш;255 Користете голема височина-прецизни вкрстени валчести лежишта. Моторот е инсталиран на десната страна(вертикална и хоризонтална двојна употреба). Усвојување висока ефикасност,висока длабочина на забот двоен оловен погон на црви. Спецификација: Дијаметар на работна маса: &Ослаш;210 мм Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;40H7 мм Висина на масата(хоризонтална):158 ммВисина на центарот(вертикално):160 мм Ширина на Т-процеп:12H7 мм Ширина на блокот водич:18 мм Метод на стегање:Пневматски Притисок за стегање:0.55-0.7 MPa Н.В. (исклучен серво мотор):57 кг Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 2 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет