Ротациона маса на ЦНЦ

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. е производител, на снабдувачот и извозникот Ротациона маса на ЦНЦ со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила во Taiwan. Со широк спектар, одличен квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во на пазарот и други индустрии.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и супериорна услуга по продажбата, ние веќе ужива долготрајни добар углед во светот на пазарот. Ние ќе продолжиме да работиме на целта да се биде квалитетен производител. Ако сте заинтересирани за нашите

Ротациона маса на ЦНЦ

и треба дополнителни информации или проблеми, Ве молиме не двоумете се да контактирајте не наскоро.
 • Ротациона маса на ЦНЦ - GXA-255H
Ротациона маса на ЦНЦ
модел - GXA-255H
Ротациона маса на ЦНЦ
Функција:
 • Дијаметар на работна маса&Ослаш;255, &Ослаш;320, &Ослаш;400
 • Големото вретено вдлабнување им овозможува на посложените делови за стегање и прицврстување.
 • Ултра висока сила на стегање со систем за сопирање на барабан.
 • Консолидирано вретено со радијално-Изградено аксијално лежиште-во.
 • Целосна длабочина на пренос пренесена со двоен погон на црви,што резултира со поголема ефикасност и пониски реакции.

Спецификација:
 1. Дијаметар на работна маса: &Ослаш;255 мм
 2. Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;140H7 mm
 3. Висина на масата(хоризонтална):210 мм
  Висина на центарот(вертикално):190 мм
 4. Ширина на Т-процеп:12H7 мм
 5. Ширина на блокот водич:18 мм
 6. Метод на стегање:Хидраулични
 7. Притисок за стегање:5 MPa
 8. Макс.брзина на масата:22.2 мин-1
 9. Н.В. (исклучен серво мотор):114 кг

Забелешка:
 • Дозволен вртежен момент за сечење при брзина на маса од 1 мин-1.
 • Стандардна инерција на вчитување е дозволена во максимална брзина на табелата.Контактирајте со нас за потребното прилагодување на брзината и други кога е потребна максимална инерција на вчитување.

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 2 месеци по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
GXA-255H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Ротациона маса на ЦНЦ ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ротациона маса на ЦНЦ производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
GXA-170S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ротациона маса на ЦНЦФункција: Дијаметар на работна маса&Ослаш;125, &Ослаш;170, &Ослаш;210, &Ослаш;255 Ексклузивен патентиран двоен пневматски систем за сопирање со клип. Поголема брзина на ротација. Опремен со ролери со прецизна прецизност. Целосна длабочина на пренос пренесена со двоен погон на црви,што резултира со поголема ефикасност и пониски реакции. Спецификација: Дијаметар на работна маса: &Ослаш;170 мм Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;40H7 мм Висина на масата(хоризонтална):175 мм Висина на центарот(вертикално):135 ммШирина на Т-процеп:12H7 мм Ширина на блокот водич:14 мм Метод на стегање:Пневматски Притисок за стегање:0.55-0.7 MPa Големина на машината(LxWxH):104х99х68 см Н.В. (исклучен серво мотор):52 кг Г.В.:350 кг Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 1 месец по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Ротациона маса на ЦНЦ ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ротациона маса на ЦНЦ производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
GX-P 210P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ротациона маса на ЦНЦФункција: Дијаметар на работна маса&Ослаш;170, &Ослаш;210, &Ослаш;255 Користете голема височина-прецизни вкрстени валчести лежишта. Моторот е инсталиран на десната страна(вертикална и хоризонтална двојна употреба). Усвојување висока ефикасност,висока длабочина на забот двоен оловен погон на црви. Спецификација: Дијаметар на работна маса: &Ослаш;210 мм Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;40H7 мм Висина на масата(хоризонтална):158 ммВисина на центарот(вертикално):160 мм Ширина на Т-процеп:12H7 мм Ширина на блокот водич:18 мм Метод на стегање:Пневматски Притисок за стегање:0.55-0.7 MPa Н.В. (исклучен серво мотор):57 кг Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 2 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Ротациона маса на ЦНЦ ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ротациона маса на ЦНЦ производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
GFA-320H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ Компактна ротациона маса за навалувањеФункција: Дијаметар на работна маса&Ослаш;255, &Ослаш;320 Хидрауличната сопирачка опремена со радијални и аксијални лежишта. Целосна длабочина на пренос пренесена со двоен погон на црви,што резултира со поголема ефикасност и пониски реакции. Спецификација: Дијаметар на работна маса: &Ослаш;320 мм Дијаметар на дупчење во центарот: &Ослаш;180H7 mm Висина на масата(хоризонтална):355 ммВисина на центарот(вертикално):255 мм Ширина на Т-процеп:14H7 мм Ширина на блокот водич:18 мм Метод на стегање:Хидраулични Притисок за стегање:5 MPa Индексирање на точноста:15 сек. (Ротациона оска);50 сек. (Навалете ја оската) Повторливост:6 сек. (Ротациона оска);8 сек. (Навалете ја оската) Опсег на агол на навалување: -30~+120 степени. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 2 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет