ЦПУ струг

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. беше основана како Taiwan ЦПУ струг производителот и добавувачот, Нашата фабрика вклучува многу најдоцна во hi-tech машини и опрема за тестирање. Ние продолжува да се подобри на квалитетот на производот и да се обезбеди дека секој производ надминува перформансите и сигурноста стандарди се очекува од страна на клиентите во целиот свет. Клиенти се увери од добивањето на повеќето иновативни и највисок квалитет на професионални производи. Ве молиме да не двоумење да контактирајте не сега.
Нашите

ЦПУ струг

се добро продажба со силна техничка strengh, атрактивен appreance, таписерии изработка, убава звук и стабилен квалитет. Ние можеме да добиете долга и стабилна врска со вас.
 • ЦПУ струг - SL-8
ЦПУ струг
модел - SL-8
ЦПУ струг
Бандата-тип држачи алатки систем има висока-прецизно и брзо менување на позицијата на алатката,заштеда на време за промена на алатката и зголемување на ефикасноста на производството.

Систем за држачи за електрични алати што може да се конфигурира(оска/радиус)за обработка,дупчење,прислушување и други способности за обработка.

Функција:
 • 30̊наклонет дизајн на седло,обезбедување стабилност при обработката и погодност при отстранување на чипови.
 • Усвојте FANUC&бета;серија вретено мотор и серво мотор.

Спецификација:
 1. Замавнување над креветот:420 мм
 2. Завртете се преку слајд:350 мм
 3. Макс.Вртење на Диа.:320 мм
 4. Макс.Вртење Должина:480 мм
 5. Големина на Чак:8 инчи
 6. Мотор со погон на вретеното:11/15 kw
 7. Опсег на брзина на вретеното:4500 вртежи во минута
 8. Не.на станица за алат:10Т
 9. Водичи:Линеарна
 10. Тежина на машината(Н.В.):3350 кг
 • X/Дизајнот на шината на оската Z го намалува времето на обработка и ја подобрува точноста на производот.

Стандардни додатоци:
 1. 3 вилица Хидрауличен Чак:Цврста канџа 1 сет
 2. Хидраулична опашка:Мека канџа 10 сет
 3. Хидрауличен систем:Центар во живо
 4. Систем за ладење:Прекинувач за стапала за стегач за чак
 5. Автоматски систем за подмачкување:MPG рачно тркало
 6. Опрема за работна светлина:Кутија со алатки
 7. Разменувач на топлина:Морс конус ракав
 • Држачи за алат&ракавите се изборни за жива алатка.※

Пакување&засилувач;Испорака
Водечко време:Околу 3 месеци по примениот аванс
Гаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
SL-8
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ струг, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ струг производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
MT-108A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ стругМТ-108 може да избере различен контролер зависи од клиентите’треба да ги спои роботот и автоматската врата за да стигне до системот за автоматско вчитување и истовар, а со тоа да ги намали трошоците за работна сила и да ги подобри перформансите на машината. Структурата на телото на машината со висока ригидност е развојна соработка со бунар-позната јапонска фабрика за машински алати. Функција: Интегрираниот кревет обезбедува капацитет за обработка со должина на обработка до 5.2 метри, а максималниот дијаметар на вртење е 700мм. Цврстиот кревет со 30̊дизајнот на наклон гарантира дека нема вибрации. Големиот дијаметар на вретеното може да ја зголеми ригидноста. Може да се користи за континуирано позиционирање наместо аголно позиционирање кога се совпаѓа со Ц-оска. Спецификација: Замавнување над креветот:570 мм Завртете се преку слајд:345 мм Макс.Вртење на Диа.:380 мм Макс.Должина на работа:260 мм Големина на Чак:8 инчи Нацртајте цевка Диа.: &Ослаш;52 мм Опсег на брзина на вретеното:4500 вртежи во минута Вретено нос:А2-6 Преку вретеното дупка Дија.: &Ослаш;62 мм Дија со преден лежиште.: &Ослаш;100 мм X Axis Travel:210 мм Z Axis Travel:250 мм Не.на станица за алат:10Т Водичи:Box Way Тежина на машината(Н.В.):3510 кг Стандардни додатоци: 3 вилица Хидрауличен Чак:Цврста канџа 1 сет Хидраулична опашка:Мека канџа 10 сет Хидрауличен систем:Центар во живо Систем за ладење:Прекинувач за стапала за стегач за чак Автоматски систем за подмачкување:MPG рачно тркало Опрема за работна светлина:Кутија со алатки Разменувач на топлина:Морс конус ракав Држачи за алат&ракавите се изборни за жива алатка. Пакување&засилувач;ИспоракаВодечко време:Околу 3 месеци по примениот авансГаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.Трговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ струг, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ струг производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SJ-20
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ стругМалиот простор на каросеријата на машината и планирањето на производната линија е пофлексибилно. 45-степен наклонет кревет дизајн обезбедува добра чип отстранување функција,а интегралното лиење на калапи ја подобрува ригидноста и е погодно за тешко сечење. Високо-линеарните водичи за ригидност можат да постигнат брзи и точни перформанси на сечење и да ја подобрат ефикасноста на производството. Функција: Користејќи високо-ригидност линеарна шина,брзо и прецизно способност за сечење ја зголемува ефикасноста на производството. 45̊дизајнот на креветот има добра функција за отстранување чипови. Дизајнот на машината е во согласност со ергономијата,што ја подобрува подвижноста на операторот да ги исполни барањата за висока ефикасност и точност. Спецификација: Замавнување над креветот:360 мм Завртете се преку слајд:225 мм Макс.Вртење на Диа.:225 мм Макс.Вртење Должина:320 мм Големина на Чак:6 инчи X/Z Axis Travel:142/325 мм Макс.Брзина на вретеното:6000 вртежи во минута Вретено нос:А2-5/А2-6(одберете.) Број на позиција на алатката:8Т Водичи:Линеарна Капацитет на резервоарот за течноста за ладење:110L Подот простор(LxW):1800х1450 мм Тежина на машината(Н.В.):3300 кг Стандардни додатоци: 3 вилица Хидрауличен Чак: Цврста канџа 1 сет О.Г.држач за алат Хидраулична опашка Мека канџа 10 сет Хидрауличен систем Центар во живо Систем за ладење Прекинувач за стапала за стегач за чак Автоматски систем за подмачкување MPG рачно тркало Опрема за работна светлина Кутија со алатки Разменувач на топлина Морс конус ракав Држачи за алат&ракавите се изборни за жива алатка. Пакување&засилувач;ИспоракаВодечко време:Околу 3 месеци по примениот авансГаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.Трговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ струг, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ струг производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
EL-4610
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Рамен рамен на CNCФункција: Структурата на дното усвојува една-дизајн на обликување на парчиња,висока јачина,висок амортизер и добра стабилност. Ги комбинира предностите на традиционалните стругови и компјутерските стругови,погоден за обработка на големи и долги работни парчиња. Одделениот резервоар за вода и подвижниот жлеб за собирање чипови го олеснуваат чистењето на сечење вода и железни подлошки,а исто така заштедува простор. Спецификација: Замавнување над креветот:460 мм Завртете се преку слајд:258 мм Центар Висина:225 мм Дис.Помеѓу Центар:930 мм Мотор со вретено:9 kw Опсег на брзина на вретеното:275-2000 вртежи во минута Вретено нос:Д1-6 Тежина на машината(Н.В.):1850 кг Стандардни додатоци: Три-вилица обичен чак Електронско рачно тркало Рачен држач за квадратни алатки Мобилна чип флејта Рачен tailstock Подвижен напрсток Систем за ладење Држач за алат со внатрешен дијаметар*2 Систем за автоматско подмачкување Работна светилка Досаден ракав*2 комплети Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 3 месеци по примениот авансГаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.Трговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет