Автономно управувано возило

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. имаат броеви на истакнати дизајнери, инженери, извоз бизнисмен, маркетинг, производство и професионален менаџмент сила. Преку истражување и развој постојано, за прием на странски напредна технологија, усовршување и подобрување на нашите уметност и занаети, нагласувајќи на квалитетот, нашата Автономно управувано возило стана специјален уметност и занаетчиство.
Нашите познавања на персоналот може да ви помогне во наоѓање на вистинската

Автономно управувано возило

за вашите потреби и ние имаме репутација за брзо и пријателска услуга што оди погоре и подалеку од нашите клиенти очекувања.
  • Автономно управувано возило - Robin-Deli
Автономно управувано возило
модел - Robin-Deli
Автоматизирано возило со водич
Функција:
  • За испорака на аеродром,болници,хотели и многу повеќе.

Робин-Дели е дизајниран да биде компактен и лесен,главно се состојат од стаклопластика,за да може да маневрира со голема агилност и брзина.Опремен е со сензори во предниот и задниот дел,што го прави исклучително безбедно да се оперира во простор полн со луѓе.

Во согласност со неговиот дизајн,максималното оптоварување за Робин-Тежината е само приближно 30 кг,но може да ротира/маневрира 360 на негово место,што го прави погоден за работа во тесни или преполни простори.Може да се интегрира во лифтови во згради за да достигне различни катови.Со литиумски батерии,Робин-Дели може да работи за 3-4 часа не-застанете пред да треба да се полни.

Спецификација:
  1. Димензија(LxWxH):450х350х900 мм
  2. Тежина на возилото.: &плусмн;50 кг
  3. Макс.оптоварување/кревање моќ.:30 кг
  4. Макс.брзина:40~60м/мин.
  5. Маневарска способност.:360̊
  6. Макс.Позиционирање на повторливост.:3см
  7. .Ивотниот век на батеријата.:2~3 часа
  8. Тип на батерија.:Литиум

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 30-60 работни дена по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Robin-Deli
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автономно управувано возило, треба да знаете за највисок квалитет на Автономно управувано возило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robin-CT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автоматизирано возило со водичФункција: За носење и влечење предмети. Овој полутежок АМВ најчесто се користи во фабрики и индустрии за носење и влечење колички од една до друга точка. Робин-КТ е дизајниран да може да ротира/маневар 360̊на негово место,така што не бара голем простор за работа.Неговиот капацитет на товар може да се прилагоди за да одговара на клиентот’с потреби.неговата обвивка е составена од челична плоча во комбинација со јаглеродни влакна,што го прави полесен од другите АМВ. Опремен е со стабилен сензор кој може да открие пречки во движење и празен од 10 метри,со панорамски поглед од 270̊ ,што го прави многу безбедно да се работи во индустрии,и опремени со литиумски батерии,може да работи 4-8 часа не-застанете пред да треба да се полни. Спецификација: Димензија(LxWxH):800х500х400 мм Тежина на возилото.: &плусмн;100 кг Макс.оптоварување/кревање моќ.:200кг Макс.брзина:40м/мин. Маневарска способност.:360̊ Макс.Позиционирање на повторливост.:3см .Ивотниот век на батеријата.:до 8 часа Тип на батерија.:Литиумска батерија Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 30-60 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автономно управувано возило, треба да знаете за највисок квалитет на Автономно управувано возило производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robin-Fork
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автоматизирано возило со водичФункција: Придвижувач на палети Робин-Вилушка е дизајнирана да носи и преместува палети,и товарот поставен над палетите,во фабрики и магацини.може да може да се вчита до 1300 килограми и да се движи со максимална брзина од 50 метри/мин.Целосно е составен од челик,што го прави потежок во однос на другите наши АМВ. Опремен со сензори за откривање објекти и сензори за безбедност,Робин-Вилушката е способна да ги идентификува видовите палети што ќе ги носат,како и безбедноста работат во тесни или преполни простори без судир со други предмети. Спецификација: Димензија(LxWxH):1800х900х800 мм Тежина на возилото.:приближно 250 кг Макс.оптоварување/кревање моќ.:1300 кг Макс.брзина: &плусмн;50 м/мин. Маневарска способност.:360̊ Макс.Позиционирање на повторливост.:3см .Ивотниот век на батеријата.:приближно.3~4 часа Тип на батерија.:Литиумска батерија Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 30-60 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет