Автоматска машина за сечење

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Автоматска машина за сечење in Taiwan кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Овие производи се особено познати по повеќе функционална живот, издржливост и безбедно користење. Покрај тоа, ние исто така нудиме овие производи во различни форми, дезени и големини. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Нашата најголема предност е нашата посветени вработени, кои обезбедуваат одличен

Автоматска машина за сечење

. Нашиот искусен, пријателски персонал се обучени да одговорат веднаш да вашите прашања и целосно да се објасни дизајн барања.
 • Автоматска машина за сечење - 4 in1 cutting machine (HLP-600)
Автоматска машина за сечење
модел - 4 in1 cutting machine (HLP-600)
Машина за автоматизација
Оваа опрема е напредна верзија на автоматската машина 3 во 1,и ќе има дополнителен процес на позиционирање и дупчење.Додека операторот ги става материјалите во просторот за складирање,опремата автоматски ќе се храни,мелење,вежба,празнење и други автоматски процеси.Помогнете да се намалат трошоците за работна сила и да се подобри ефикасноста на производството.

Опис на машината:
 1. Глава за дупчење
 2. Повлекување на горниот и долниот цилиндар по дупчење
 3. Ротирај 90̊цилиндар по земање на материјалот
 4. Цицач примач
 5. Мелење цилиндар за напојување со внатрешен дијаметар
 6. Помошно тркало за хранење
 7. Мелење на надворешното тркало
 8. Помошно тркало за хранење
 9. Внатрешниот и надворешниот дијаметар земаат-исклучен цилиндер
 10. Цицач примач
 11. Цилиндри за поместување лево и десно
 • Опремата за автоматизација може да се прилагоди.

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 3-4 месеци по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Дрвена кутија со вакуумско пакување

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
4 in1 cutting machine (HLP-600)
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматска машина за сечење, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматска машина за сечење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3 in1 cutting machine
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за автоматизацијаОваа машина како странично мелење,сечење и внатрешно мелење на подлогата за сопирачките.Операторот ги турка и складира производите во просторот за складирање,и потоа ја користи опремата автоматски да ги турка внатре за мелење и исекување на двете страни.Конечно,тие се собираат со автоматска рака и се ставаат на внатрешниот дијаметар за мелење за да се заврши готовиот производ и да се испушти материјалот. Спецификација: Редење механизам за хранење:2 единици Механизам за мелење од двете страни:2 единици Променлива-фреквентен погон:Шихлин AC диск Големина на глава за мелење: &Ослаш;60 мм,Т.:50 мм Исечете-исклучен механизам:1 единица Автоматски механизам за пренос на рака:1 единица Мотор:Макс.3410 вртежи во минута/мин Механизам за мелење со внатрешен дијаметар:1 единица Големина на машината(LxWxH):2650x1600x1500 мм Тежина на машината:1100 кг Опремата за автоматизација може да се прилагоди. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 3-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Дрвена кутија со вакуумско пакување
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматска машина за сечење, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматска машина за сечење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
HLP-200
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автоматска машина за проверка на клипотСистемот за контрола на компјутерската база и системот за автоматско препознавање визуелна слика се интегрирани и поврзани во серија,и континуиран преглед на изгледот на објектот преку наменската агенција,може да открие НГ производи,намалување на стапката на пропуштени инспекции на работна сила,и подобрување на квалитетот на производите. Опис на машината: Модул за вчитување на производот Прецизна електронска вага Плоча за ротациони индексирање Производ откривање периферна леќа Откривање на испуштање на производот од НГ Модул за собирање и ракување со готови производи Големина на машината(LxWxH):1700х1500х2000 мм Опремата за автоматизација може да се прилагоди. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 3-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Дрвена кутија со вакуумско пакување
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматска машина за сечење, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматска машина за сечење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OPT-GY1-500
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автоматска машина за заварувањеФункција: Користење на специјален софтвер за заварување,има подобра стабилност и поедноставно работење на софтверот,што ги исполнува барањата за големи удари и барања за заварување за сложени производи. Висока производствена ефикасност,брза брзина на заварување,автоматско масовно производство. Кабел за лемење,директно,круг,овална,квадрат и друга рамнина произволна патека. За заварување недостапни делови,може да стори не-контактирајте долго-заварување на далечина,со поголема флексибилност. Спецификација: Ласерска моќ:500W Ласерски тип:ЈАГ Ласерска бранова должина:1064nm Енергија:160J Ширина на пулсот:0.1-20 мин Фреквенција:1-100Hz Работна маса:Две оски/Три оски/Четири оски Метод на ладење:Вода ладење Номинална моќност:16kw Потребна моќност:AC220&плусмн;10% /AC380&плусмн;10% Нето маса:450 кг Димензија на машината:1420х700х1500 мм Постојат и други спецификации за должина на пулсот,ве молиме контактирајте не. ※ Апликација:Бидете широко користени во:моќна батерија,куќиште за батерии,хардверски компоненти,кујна и бања,воено производство,инструментација,мотори,ИТ компоненти за мобилен телефон,силиконски челик,Авто делови,ласерско обложување,медицинска опрема и други прецизни делови заварување. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 2-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIF или другиПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Дрвена кутија со вакуумско пакување
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматска машина за сечење, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматска машина за сечење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OPT-FW1000
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ласерски влакна со автоматско заварувањеФункција: Главата за заварување што се ниша има низа предност во височина-рефлексивен материјал заварување,широк опсег на примена,тоа’е многу рентабилно. Главата за заварување прифаќа мотор-управувани вибрирачки леќи со оска X и Y,има различни режими на замавнување и способен да работи на неправилни форми,поставување поголеми места за заварување и други параметри за обработка може значително да се подобри во квалитетот на заварувањето. Опремен со компоненти за завеса за да се намали контаминацијата на остатоците од прашина и прскање. Заштитната леќа има структура на фиока и лесно се заменува.Може да биде опремен со различни извори на ласерски QBH конектор. Спецификација: Ласерска моќ:1000W Фреквенција:0-10000Hz Оптички влакна должина:1080&плусмн;5nm Минимален дијаметар на зракот:0.3 мм Прилагодлива ласерска точка:0.3 до 5 мм Глава за заварување:ND24 Волбна глава за заварување Чилер за вода:KELIDA со двоен температурен двоен контролер Номинална моќност:12 kw Потребна моќност:380V&плусмн;10%/50Hz Серво мотор:Panasonic со XYZ оска Ротационен уред:Ротационен уред со дијаметар од 100мм со редуктор на моторот Постојат и други спецификации итн.,ве молиме контактирајте не. Апликации:Машина за заварување со континуирано влакно со ласер е погодна за разни видови заварување на метални работни парчиња,тоа’е разноврсна и погодна за заварување на метални конектори,додатоци за мобилни телефони(средна чинија,орев),моќна батерија,хардвер,автомобилски делови структурни делови,Медицинска Опрема,прецизни делови итн.тоа’главно се користи за континуирано заварување на разни метални лимови како бакар,алуминиум,титаниум,нерѓосувачки челик,нискојаглероден челик,итн. Пакување&ИспоракаВодечко време:Процена 3-4 месеци по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIF или другиПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет