Возила AGV

Ние големо, производство и снабдување на Возила AGV од Taiwan. Со богата извоз на искуства, ние не само enure нашите производи со висок квалитет, но исто така може да понуди конкурентни цени и најдобра услуга. Со успехот на нашите огромен раст на извозните пазари како нашиот главен активност, ние сме, исто така, ги исполнува барањата на локални дилери и корпорации. Ние сами одличен група на инженери, со високо-технолошки и професионални вештини, нашите производи имаат положено CE и ROHS одобренија. Нашите производи се добро избрани и проверени од страна на нашите професионални техничари, пред да бидат ставени на продажба, па оттука и висок квалитет.
Ние може да ги поддржи нови дизајни според барањата на клиентите; нашите

Возила AGV

е да ја исполниме нашата потенцијал да се обезбеди највисок квалитет на услуга. За повеќе информации за нашите производи, ве молиме не брзајте да ги пребарувате преку нашата веб страница или да ни дадат покана, би сакале да бидат на услуга наскоро.
  • Возила AGV - Robin-Fork
Возила AGV
модел - Robin-Fork
Автоматизирано возило со водич
Функција:
  • Придвижувач на палети

Робин-Вилушка е дизајнирана да носи и преместува палети,и товарот поставен над палетите,во фабрики и магацини.може да може да се вчита до 1300 килограми и да се движи со максимална брзина од 50 метри/мин.Целосно е составен од челик,што го прави потежок во однос на другите наши АМВ.

Опремен со сензори за откривање објекти и сензори за безбедност,Робин-Вилушката е способна да ги идентификува видовите палети што ќе ги носат,како и безбедноста работат во тесни или преполни простори без судир со други предмети.

Спецификација:
  1. Димензија(LxWxH):1800х900х800 мм
  2. Тежина на возилото.:приближно 250 кг
  3. Макс.оптоварување/кревање моќ.:1300 кг
  4. Макс.брзина: &плусмн;50 м/мин.
  5. Маневарска способност.:360̊
  6. Макс.Позиционирање на повторливост.:3см
  7. .Ивотниот век на батеријата.:приближно.3~4 часа
  8. Тип на батерија.:Литиумска батерија

Пакување&Испорака
Водечко време:Околу 30-60 работни дена по примениот аванс
Трговски термин:ФОБ,CNF,CIF
Пратка:Морска пратка
Плаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред пратката
Пакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
Robin-Fork
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Возила AGV, треба да знаете за највисок квалитет на Возила AGV производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robin-CT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автоматизирано возило со водичФункција: За носење и влечење предмети. Овој полутежок АМВ најчесто се користи во фабрики и индустрии за носење и влечење колички од една до друга точка. Робин-КТ е дизајниран да може да ротира/маневар 360̊на негово место,така што не бара голем простор за работа.Неговиот капацитет на товар може да се прилагоди за да одговара на клиентот’с потреби.неговата обвивка е составена од челична плоча во комбинација со јаглеродни влакна,што го прави полесен од другите АМВ. Опремен е со стабилен сензор кој може да открие пречки во движење и празен од 10 метри,со панорамски поглед од 270̊ ,што го прави многу безбедно да се работи во индустрии,и опремени со литиумски батерии,може да работи 4-8 часа не-застанете пред да треба да се полни. Спецификација: Димензија(LxWxH):800х500х400 мм Тежина на возилото.: &плусмн;100 кг Макс.оптоварување/кревање моќ.:200кг Макс.брзина:40м/мин. Маневарска способност.:360̊ Макс.Позиционирање на повторливост.:3см .Ивотниот век на батеријата.:до 8 часа Тип на батерија.:Литиумска батерија Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 30-60 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Возила AGV, треба да знаете за највисок квалитет на Возила AGV производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robin-Deli
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автоматизирано возило со водичФункција: За испорака на аеродром,болници,хотели и многу повеќе. Робин-Дели е дизајниран да биде компактен и лесен,главно се состојат од стаклопластика,за да може да маневрира со голема агилност и брзина.Опремен е со сензори во предниот и задниот дел,што го прави исклучително безбедно да се оперира во простор полн со луѓе. Во согласност со неговиот дизајн,максималното оптоварување за Робин-Тежината е само приближно 30 кг,но може да ротира/маневрира 360 на негово место,што го прави погоден за работа во тесни или преполни простори.Може да се интегрира во лифтови во згради за да достигне различни катови.Со литиумски батерии,Робин-Дели може да работи за 3-4 часа не-застанете пред да треба да се полни. Спецификација: Димензија(LxWxH):450х350х900 мм Тежина на возилото.: &плусмн;50 кг Макс.оптоварување/кревање моќ.:30 кг Макс.брзина:40~60м/мин. Маневарска способност.:360̊ Макс.Позиционирање на повторливост.:3см .Ивотниот век на батеријата.:2~3 часа Тип на батерија.:Литиум Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 30-60 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет