YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на ЦПУ струг машина, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

ЦПУ струг машина

YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ струг машина, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ струг машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SJ-20
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЦПУ стругМалиот простор на каросеријата на машината и планирањето на производната линија е пофлексибилно. 45-степен наклонет кревет дизајн обезбедува добра чип отстранување функција,а интегралното лиење на калапи ја подобрува ригидноста и е погодно за тешко сечење. Високо-линеарните водичи за ригидност можат да постигнат брзи и точни перформанси на сечење и да ја подобрат ефикасноста на производството. Функција: Користејќи високо-ригидност линеарна шина,брзо и прецизно способност за сечење ја зголемува ефикасноста на производството. 45̊дизајнот на креветот има добра функција за отстранување чипови. Дизајнот на машината е во согласност со ергономијата,што ја подобрува подвижноста на операторот да ги исполни барањата за висока ефикасност и точност. Спецификација: Замавнување над креветот:360 мм Завртете се преку слајд:225 мм Макс.Вртење на Диа.:225 мм Макс.Вртење Должина:320 мм Големина на Чак:6 инчи X/Z Axis Travel:142/325 мм Макс.Брзина на вретеното:6000 вртежи во минута Вретено нос:А2-5/А2-6(одберете.) Број на позиција на алатката:8Т Водичи:Линеарна Капацитет на резервоарот за течноста за ладење:110L Подот простор(LxW):1800х1450 мм Тежина на машината(Н.В.):3300 кг Стандардни додатоци: 3 вилица Хидрауличен Чак: Цврста канџа 1 сет О.Г.држач за алат Хидраулична опашка Мека канџа 10 сет Хидрауличен систем Центар во живо Систем за ладење Прекинувач за стапала за стегач за чак Автоматски систем за подмачкување MPG рачно тркало Опрема за работна светлина Кутија со алатки Разменувач на топлина Морс конус ракав Држачи за алат&ракавите се изборни за жива алатка. Пакување&засилувач;ИспоракаВодечко време:Околу 3 месеци по примениот авансГаранција:1 година гаранција за механизмот,исклучува гаранција за контрола.Трговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ струг машина, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ струг машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Al-HD4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумска ингот HD4Специфичната тежина на инготите од легура на алуминиум е само 2.6~2.7,која не е само мала по тежина и одлична по отпорност на корозија,но исто така широко се користи во автомобили и мотоцикли,индустриски машини,пневматски алатки,прецизна машинерија,компјутерска комуникациска опрема и дневни потреби. . .Средните инготи од легура на алуминиум се направени со употреба на фрлени алуминиумски производи,рециклирање или додавање примарен алуминиум според меѓународните стандарди или посебните барања,додавање разни легури со различни спецификации и барања.Целта на додавање разни легури е да се подобри чистотата на чистиот алуминиум.Недостаток на хемика и физика за лиење,ресурсите стануваат оскудни во светот,а алуминиумот лесно се обновува.Затоа,употребата на секундарни инготи од легура на алуминиум не само што заштедува енергија, туку и формира добар синџир за рециклирање на ресурсите,што е еколошки и економичен избор. Произведено во Тајван Опис на производот: Изглед:сребрено бело Тежина:6-7 кг по парче Чистота:98-99.7% Месечна количина на снабдување:1000 МТ MOQ:20 тони Хемиски состав(може да се прилагоди): %,за детални информации,ве молиме контактирајте не. Си Фе Mg Г -дин 0.954-0.963 0.624-0.638 4.89-4.98 0.579-0.584 Ти Cu Zn Ал 0.186 макс. 0.0749 0.192 макс. 92.4-92.6 Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена откако доби 100%плаќањеТрговски термин:Пр-работа,ФОБ,CIF или другиПратка:Морски патПристаниште:КаосиунгПлаќање:100%Т./Т по приемот на нарачката.Пакет:дрвена палета или како ваше барање
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ струг машина, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ струг машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
YW150LMM
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за обележување со ласерски влакнаФункција: Ласерот со влакна е подложен на зголемена осцилација во брановите на влакната,со мала загуба и добра стабилност.Не е засегната од надворешна прашина и механичка лабавост,а излезниот ласерски зрак е стабилен. Ниско одржување,висока стапка на фотоелектрична конверзија,ниска потрошувачка на енергија,ниска цена на употреба. Целата машина е мала по големина,лесно се движи,погоден за широк спектар на распоред и флексибилно ласерско обележување на производи со влакна. Спецификација: Опсег на обележување:150мм x 150мм Макс.жица Брзина:8000мм/с Мин ширина на линија:0.01~0.2 мм Напојување:AC220v/60Hz Работна околина:Температура 0~35̊В,Влажност:10~90% Систем за ладење:Тип на воздух Големина на машината:94 x 79 x 155 см Поддршка за формати на датотеки:БМП,АИ,ЦДР,PLT,DX,JPG,PGN Апликации:Може да се користи на метал или не-метални предмети.Пр:USB,СД картичка,ИЦ,Нафора,Категории на копчиња,Нерѓосувачки челик,Алуминиум,Бакар,Цинк легура,футрола за мобилен телефон,Медицинска Опрема,и други материјали итн. Пакување&ИспоракаВодечко време:Околу 15-20 работни дена по примениот авансТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:40%Т./Т авансно плаќање;60%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
YU WEI INDUSTRY SUPPLY CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто ЦПУ струг машина, треба да знаете за највисок квалитет на ЦПУ струг машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
CHN9E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски калапи за лиењеЛеење на мувла е вообичаен процес во индустриското производство.Калапот за лиење од умирање е составен од машка и женска мувла,а растопениот материјал се вбризгува во шупливата празнина помеѓу машката мувла и женската мувла.Откако течноста се лади и се зацврстува,може да се формира дел со потполно иста форма и структура како и калапот. Калапите за лиење од умирање главно вклучуваат матрица-калапи за леење за матрица за топла комора-машини за лиење,хоризонтална студ-комората умира-машини за лиење,вертикална студ-комората умира-машини за лиење,умре-калапи за леење за целосна вертикална матрица-машини за лиење,не-умре од црн метал-кастинг,и умираат црн метал-калапи за лиење. Информации за производство: Материјал за производ:Метал Спецификација:Може да се прилагоди Шуплина:Слободен/Повеќекратно Облик:Може да биде дизајниран според вашите барања Пакување&ИспоракаВреме на водење на мувла:Примерок од Т1 околу 1 месец по одобрување на дизајнот на мувлаВреме на производство:Проценете 3 месеци според нарачката за набавкаТрговски термин:ФОБ,CNF,CIFПратка:Морска праткаПлаќање:30%Т./Т авансно плаќање;50%Т./Т депозит;20%плаќање на билансот пред праткатаПакет:Стандарден пакет
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

ЦПУ струг машина

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Како да го изберете најдобротоЦПУ струг машина ?
Една од најважните области на примена за технологија за автоматизација е производството. Соочени со постојано зголемување на притисокот на трошоците и барања за подобрени перформанси, машинските конструктори активно бараат нови решенија за автоматизација со подобрени коефициенти на перформанси.

Имаме многу видови Машина за автоматизација за автоматизација и CNC машина што ви дозволуваат да избирате, како што се ЦПУ машина за вртење , ЦПУ вертикална машина , Ласерска машина , Ротари маса машина и AGV машина . Машините и моторните компоненти обично се прават со овој процес. Во многу случаи, потребни се повеќе операции за целосно обликување на делот. Ако делот е масовно произведен, автоматската линија за пренос често е најекономичниот метод на производство.

Освен наЦПУ струг машина , имаме и Мувла за лиење и делови. Лиењето е процес на леење на метал кој се карактеризира со принудување на стопено Алуминиумски инготи под висок притисок во калап. После тоа, можете да користите Хемикалии за индустриско чистење за чистење на производите за многу добра завршна обработка. Ако имате какви било потреби, не срамете се да не контактирате.